Gayrimenkul Bilirkişi Raporu : Uzmanlık (İhtisas), Yeterlilik (Ehliyet), Tarafsızlık ve Dürüstlük ilkeleri çerçevesinde hazırlandığında, mahkeme ve dava süreçlerinde iddaaların ispatına yönelik en etkili delildir.

Bilirkişi :  Çözümlemeyi, uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren hallerde oy ve görüşünü sözlü veya yazılı olarak vermesi için başvurulan gerçek veya özel hukuk tüzel kişisini ifade etmektedir.

Gayrimenkuller ile ilgili uyuşmazlıklarda taraflar, uyuşmazlık konusunu ilgilendiren konular için uzman raporu alarak bu raporu mahkemeye sunabilmekte, davanın seyrini değiştirebilmekte, hakimin vereceği kararı etkileyebilmekte ve çıkacak karar sonucunun kendi lehine sonuçlanmasını sağlayabilmektedir. Bu şekilde özel bilirkişilik kapsamında mahkemeye sunulan uzman raporları mahkemelerde geçerli olup, mahkemeler tarafından karar aşamasında bu raporlar dikkate alınmaktadır. Bir davada tarafların mahkeme nazarında ileri sürdükleri iddalarının doğru olduğunu kanıtlama ve ispat etme yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu amaç ile idaaların kanıtına yönelik delil sunulması zorunludur. Hakim idaaları ve hazırlanan delilleri dikkate alıp değerlendirmekte, bir kanaate varmakta ve uyuşmazlık konusunu karara bağlamaktadır. Verilen kararı etkilemeye yönelik mahkemeye sunulan uzman raporu, hakim tarafından karar aşamasında dikkate alınacak en etkili delildir.

Uzmanlık (İhtisas) ve Yeterlilik (Ehliyet), Tarafsızlık ve Dürüstlük niteliklerine sahip olarak; gayrimenkullere yönelik piyasa satış değerleri, kira tespitleri, ecrimisil hesaplamaları, teknik durumları ve genel danışmanlıkları kapsamında ihtiyaçlara yönelik profesyonel bilirkişilik hizmetleri sunulmaktadır. Hazırlanan uzman raporları Kamulaştırma, İmar Uygulamaları, Kentsel dönüşüm, İnşaat, Satış İşlemleri, Şirket Ortaklığının Sonlandırılması, Mülk Paylaşımı, Miras Paylaşımı, Kişisel Uyuşmazsızlıklar, Şirketsel Uyuşmazsızlıklar, Müteahhit-Arsa Sahibi Uyuşmazsızlıkları v.b diğer tüm alanlar için kullanılmaktadır.

Konutlar, villalar, arsalar, araziler, ofisler, dükkanlar, iş merkezleri, plazalar, fabrikalar, üretim tesisleri, çiftlikler, depolar, lojistik tesisler, oteller, alışveriş merkezleri, sağlık tesisleri, hastaneler, eğlence ve kültürel tesisler, eğitim tesisleri, okullar, üniversiteler, yurtlar, spor tesisleri, kompleksler, benzin istasyonları, otoparklar, özel plajlar, limanlar, marinalar, tersaneler, kongre ve fuar alanları, enerji tesisleri, madenler, kaynaklar, golf tesisleri, teknoparklar, otoyol dinlenme tesisleri, gemiler, yatlar, tekneler, dini tesisler, vakıf taşınmazları, eski eserler, askeri ve kamuya ait özel mülkler, gayrimenkul projeleri ve özel nitelikli diğer taşınmazlar uzmanlık alanımızın içinde olan gayrimenkullerdir.

Bilirkişilik ve uzmanlık ihtiyacı duyulan diğer bütün özel konular için şahıslara, özel şirketlere, hukukçulara, mahkemelere ve icra dairelerine değer tespit, ecrimisil hesaplanması, teknik değerlendirme ve görüş raporları hazırlanmaktadır.

OGA Gayrimenkul değerleme ve Danışmanlık A.Ş. olarak bilirkişilik kapsamında uzmanlık gerektiren konular ve uyuşmazsızlıklar için Tüm Türkiye genelinde lisanslı olarak Bilirkişi Raporu (Uzman Raporu) hazırlamaktayız.

OGA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından mahkemeler, davalar, uyuşmazsızlıklar, tespitler, değer takdiri, kira tespiti, ecrimisil hesaplamaları için her gün onlarca Bilirkişi raporu (Uzman raporu) hazırlanmakta ve kurumsal danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Bilirkişi raporları (Uzman raporları) şirket bünyemizde olan SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Tüm Türkiye Geneli için bilgili, donanımlı, tecrübeli ve geniş uzman kadroyla hizmet verilmektedir.

Bilirkişilik ve uzmanlık kapsamında ihtiyaç duyulan tüm özel konular için bizimle irtibata geçiniz.

 

OGA Kurumsal Taşınmaz Değerleme Proje Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.

İletişim Numaralarımız:

Tel: 0 212 337 36 02

Gsm: 0 506 660 73 03

E-mail: info@oga.com.tr

Web: www.oga.com.tr

Adres Bilgilerimiz:

Genel Müdürlük:
Nisbetiye Mah, Gazi Güçnar Sok, Uygur İş Merkezi, No:4/7, Pk:34340 Beşiktaş / İSTANBUL

Küçükçekmece Şube:
Yeşilova Mah, Fatih Cad, No:14/5, Pk:34295 Küçükçekmece / İSTANBUL

Esenyurt Şube:
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Nazım Hikmet Bulvarı, Newista Residance, No:84 Esenyurt / İSTANBUL

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

En kısa süre içerisinde mesajınıza yanıt verilecektir.

Gönderiliyor

©2021 OGA Kurumsal Taşınmaz Değerleme Proje Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?