4 Mart 2019 tarihi itibariyle yabancıların gayrimenkul alım ve satım işlemleri için ekspertiz raporu zorunlu hale getirildi.

Yabancı uyruklu kişilerin alıcı veya satıcı durumunda taraf oldukları tüm tapu ve gayrimenkul satışları için Gayrimenkul Ekspertiz Raporu (Gayrimenkul Değerleme Raporu) hazırlatılması zorunlu oldu.

Satış işlemine konu her gayrimenkul için Tapu Müdürlükleri’ne ekspertiz raporu sunulması gerekmektedir. Konut, arsa, tarla, dükkan, işyeri, ofis, bina, fabrika, depo, plaza, otel v.b. tüm konut veya ticari gayrimenkullerin tapu satış işlemleri bu zorunluluk kapsamındadır.

En çok merak edilen konu ise tapu satış işleminde gösterilen tapu satış rakamının ne kadar olması gerektiği..? Yabancılar için tapuda yapılan gayrimenkul satış işlemlerinde beyan esasına dayalı sistem devam ediyor. Bu noktada tapu satış işlemi sonrası Türk Vatandaşlığı başvurusunda bulunulacak ise gayrimenkulün gerçek satış bedeli gösterilmesi zorunludur. Türk Vatandaşlığına başvuru söz konusu değil ise belediyeden alınan rayiç bedel üzerinden tapu satış işlemi yapılması mümkündür.

OGA Gayrimenkul değerleme ve Danışmanlık A.Ş. olarak Yabancıların tapu satış işlemleri ve vatandaşlık işlemleri için Tüm Türkiye genelinde lisanslı olarak Gayrimenkul Ekspertiz Raporu hazırlamaktayız.

OGA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yabancılara yönelik işlemlerde her gün onlarca gayrimenkul değerleme raporu hazırlanmakta ve kurumsal danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Gayrimenkul değerleme raporları / gayrimenkul ekspertiz raporları şirket bünyemizde olan SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Tüm Türkiye Geneli için bilgili, donanımlı, tecrübeli ve geniş uzman kadroyla hizmet verilmektedir.

Yabancılara yönelik ihtiyaca göre tüm gayrimenkul alım satım tapu işlemleri danışmanlığı ve takibi, gayrimenkul değerleme ve ekspertiz raporu, yeminli uzman bilirkişi, tercüman, vatandaşlık başvuru işlemleri ve danışmanlık, sigorta hizmetleri için bizimle irtibata geçiniz.

 

OGA Kurumsal Taşınmaz Değerleme Proje Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.

İletişim Numaralarımız:

Tel: 0 212 337 36 02

Gsm: 0 506 660 73 03

E-mail: info@oga.com.tr

Web: www.oga.com.tr

Adres Bilgilerimiz:

Genel Müdürlük:
Nisbetiye Mah, Gazi Güçnar Sok, Uygur İş Merkezi, No:4/7, Pk:34340 Beşiktaş / İSTANBUL

Küçükçekmece Şube:
Yeşilova Mah, Fatih Cad, No:14/5, Pk:34295 Küçükçekmece / İSTANBUL

Esenyurt Şube:
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Nazım Hikmet Bulvarı, Newista Residance, No:84 Esenyurt / İSTANBUL

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

En kısa süre içerisinde mesajınıza yanıt verilecektir.

Gönderiliyor

©2021 OGA Kurumsal Taşınmaz Değerleme Proje Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?